Location:

Illustration of gums affected by gingivitis and the label 'Stages'
Illustration of gums affected by gingivitis and the label 'Stages'

Staadiumid

Mis on terved igemed?

Terved igemed on tugevate hammaste seisukohalt elutähtsad. Igemed koosnevad pehmest koest, mis meenutab nahka ja need katavad hambaid toetavaid luid. Igemed moodustavad ümber hammaste justkui tihendi, mis piirab bakterite arenguks sobivat keskkonda. 

Terved igemed on kergelt roosaka värvusega, kuigi sõltuvalt teie rassist võivad need sisaldada ka teisi pigmente. 

Igemete muutused, nt nende muutumine punetavaks või tursunuks, kui need veritsevad hambaid pestes või hambaniiti kasutades või kui need hakkavad taanduma, võivad viidata igemehaigusele. 

Igemehaiguse peamine põhjus on hambakatubakterite kuhjumine igemepiirile. Kui seda regulaarse hammaste pesemise või hambaniidi kasutamisega ei eemaldata, võib see põhjustada ärritust ja gingiviiti, mis on igemehaiguse varajane ja pöörduv vorm. 

Kui gingiviit jäetakse ravimata, võib see nõrgendada hammaste ja igemete vahelist tihendit, võimaldades tekkida väikestel "taskutel". Pikaajalise ravimata jätmise korral võivad need igemete ja hammaste vahelised taskud muutuda sügavamaks ja kujuneda üks kõige tõsisemaid igemehaiguse vorme, periodontiit, mis on pöördumatu seisund ja võib põhjustada hamba väljalangemist.

Illustration of healthy gums