Location:

Spit with blood in a sink drain
Symptoms

Sümptomid

Mida see tähendab, kui teie igemed veritsevad?

Kui teie igemed hammaste harjamise ajal veritsevad, võib teil olla igemehaigus, mis võib tekitada halba hingeõhku, seejärel igemetepõletikku ja igemete taandumist ja viia lõpuks hammaste kaotuseni.

Kui te märkate hambaid pestes igapäevaselt või ainult aeg-ajalt kraanikausis verd, ei tohi te kunagi igemete veritsust ignoreerida.

Illustration of a bleeding gum

Igemeveritsuse põhjused

Igemeveritsust kaldub põhjustama hambakatt, kleepuv bakterite kiht, mis tekib pidevalt hammaste ümber, peale ja vahele. Kui neid baktereid ei eemaldata, võib see igemeid ärritada ja põhjustada punetust, veritsust ja põletikku.

Siiski on mitmeid teisi põhjuseid, mis võivad igemeveritsust põhjustada. Nendeks on nt hammaste liigne või liiga tugev pesemine, uus hambahari või hambaniit ja mõned ravimid.

Kuidas igemeveritsust peatada

Hoolimata sellest, mis teie arvates võib teil igemeveritsust põhjustada, on kõige parem võimalikult kiiresti oma hambaarsti poole pöörduda. Arst saab teie sümptomeid uurida ja seejärel soovitada teile igemeveritsuse vastu parimat ravi.

On mitu lihtsat sammu, mida te võite veritsevate igemete raviks kaaluda - muutused suuhügieenis, mis võivad ära hoida probleemi süvenemise. Tõhusaks toimimiseks tuleb neid samme järgida igapäevaselt, mitte ainult nendel juhtudel, kui te märkate süljes verd:

  1. Peske hambaid kaks korda päevas vähemalt 2 minutit, kasutades hambapastat nagu parodontax hambapasta. parodontax igapäevane hambapasta on igemeveritsuse peamise põhjuse eemaldamisel 4x tõhusam kui tavaline hambapasta, kui te kasutate seda kaks korda päevas.
  2. Kasutage väikese pea ja pehmete ümmarguste harjastega käsi- või elektrihambaharja, pöörates erilist tähelepanu igemepiirile.
  3. Kasutage hambaniiti või hambavahelisi harju raskesti ligipääsetavates kohtades, nt hammaste vahel.
  4. Kasutage suuvett, nt parodontax igapäevast suuvett, mis pakub igemetele kaitset.
  5. Külastage regulaarselt hambaarsti, kuna arst võib igemeprobleeme märgata juba enne, kui teil sümptomid avalduvad. Kui teil esineb igemeveritsust, teatage sellest kohe oma arstile, et teid oleks võimalik enne seisundi tõsiseks muutumist ravida.