Location:

Symptoms
Symptoms

Sümptomid

Halitoos ja igemehaigus: mida teil on vaja teada

Mis on halitoos?

Halitoos on meditsiiniline termin halva hingeõhu kohta, millel on palju põhjuseid, miks see inimestel tekkida võib. Võib olla põhjustatud sellest, mida me sööme ja joome ja sellest, kui hästi me oma hammaste ja igemete eest hoolitseme. 

Kui te märkate, et teil on halitoos, võib see olla märk sellest, et teil võib olla mõni tõsisem terviseseisund, nt igemehaigus.

Illustration of bacteria within the gums, highlighted by a magnifying glass

Igemete veritsus ja halitoos

Hambakatubakterite kuhjumine on igemeveritsuse (gingiviit) üks peamisi põhjuseid. Kui bakteritel lastakse suus kuhjuda, võivad nende toodetavad toksiinid tekitada ebameeldivat hingeõhku. Bakterid lagundavad suus toiduosakesi ja see võib vallandada ebameeldiva lõhnaga gaase, põhjustades halba hingeõhku.

Halb hingeõhk võib olla alandav ja ebamugav seisund, mille käes kannatada, eriti kui see tuleb välja sotsiaalsetes olukordades, või kui te püüate kellegagi lähedaseks saada.

Kuidas saab parodontax aidata

parodontax Fluoride hambapasta on igemeveritsuse peamise põhjuse eemaldamisel 4x tõhusam, kui te kasutate hambapastat kaks korda päevas. Kaks korda päevas kasutamisel võib see hoida igemeid terved, hambad tugevad ja anda teile värske hingeõhu igaks päevaks.

Oluline on meeles pidada, et hambakatt on kõigest üks mitmetest halitoosi põhjustajatest, seega veenduge, et te pöörduksite murega ka oma hambaarsti poole