Location:

Woman brushing her teeth
Woman brushing her teeth

KAS TEIL ESINEB IGEMETE VERITSUST?

Sümptomite nägemiseks
keri allapoole

KAS TEIL ESINEB IGEMETE VERITSUST?

 • Illustration of a bleeding gum

  Terved igemed ei veritse, seega kui te märkate hambaid pestes verd, võib see olla märk igemehaigusest.

  Igemeveritsust võib põhjustada hambakatt, õhuke bakterikiht, mida tekib pidevalt hammaste ümber, peal ja vahel. Kui neid baktereid ei eemaldata, võib see põhjustada ärritatud ja veritsevaid igemeid. Vere sülitamine hammaste pesemisel võib olla igemehaiguse varajane sümptom ja esimene samm teel hamba väljalangemiseni.

  Uurige lähemalt

 • Illustration of bacteria within the gums, highlighted by a magnifying glass

  Halval hingeõhul või halitoosil on palju põhjuseid, kuid see võib olla märk igemehaigusest.

  Hambakatubakterite kuhjumine on igemeveritsuse üks peamisi põhjuseid ja see võib põhjustada ka halba hingeõhku. Kuna hambakatt lagundab suus toiduosakesi, võib see vallandada ebameeldiva lõhnaga gaase. See võib põhjustada halba hingeõhku, mis võib olla alandav olukord ja samuti varajane märk igemehaigusest.

  Uurige lähemalt

 • Illustration of swollen gums

  Paistes või põletikulised igemed võivad tunduda punastena ja paistes, see võib olla varajane märk igemehaigusest.

  Paistes igemete kõige sagedasem tekkepõhjus on hambakatubakterid, mis tekivad hammaste ümber, peal ja vahel. Kui baktereid hammaste pesemisega ei eemaldata, võivad need põhjustada hammast ümbritseva igeme põletikku.

  Uurige lähemalt

 • Illustration of receding gums

  Taanduvad igemed ilmnevad siis, kui teie igemed taanduvad hammaste ümber. Ravimata jätmise korral võib see paljastada hambajuure.

  Üks esimesi märke taanduvatest igemetest on hammaste tundlikkus, kuid te võite ka märgata, et hambad tunduvad tavalisest pikemad ja igemed näevad välja ja tunduvad erinevad. Kuigi tegemist on sagedase hambaprobleemiga, ei tohi igemete taandumist ignoreerida, kuna see võib olla märk igemehaigusest.

  Uurige lähemalt

 • Illustration of a loose tooth

  Hamba väljalangemist võib põhjustada üks kõige raskemaid igemehaiguse vorme, mida kutsutakse periodontiidiks. 

  Periodontiit on hambaid ümbritsevate kudede, sidemete ja luude infektsioon. See võib ilmneda, kui sümptomeid, nagu nt veritsevad igemed või gingiviit, ei ravita. Periodontiit on pöördumatu ja võib põhjustada hamba väljalangemist, mistõttu on tähtis ravida varajasi sümptomeid, et olukord ei jõuaks nii kaugele areneda.

  Uurige lähemalt

Parodontax Daily Original Toothpaste

parodontax on spetsiaalselt loodud fluoriidi sisaldav hambapasta, mis on igemeveritsuse peamise põhjuse eemaldamisel 4x efektiivsem* kui tavaline hambapasta. Võttes sihikule hambakatubakterite kuhjumise igemepiiril, aitab see hoida hammaste ja igemete vahelise osa tihedana.

Kliiniliselt on tõestatud, et kaks korda päevas hammaste harjamine parodontax hambapastaga aitab peatada ja ära hoida igemete veritsust. Samuti sobib igapäevaseks kasutamiseks, kuna tugevdab hambaid** ja värskendab hingeõhku.

Täiustage oma suuhügieeni parodontax igapäevase suuvee ja parodontax hambaharjaga.

Uurige lähemalt siit, kuidas parodontax aitab teil peatada igemehaiguse arengut.

Vaadake tootevalikut

*Eemaldab rohkem hambakatubaktereid kui tavaline hambapasta, kui te pesete hambaid põhjalikult kaks korda päevas.
**Ei kehti fluoriidivaba hambapasta puhul.