Location:

Spit with blood in a sink drain
Symptoms

Sümptomid

Kõik, mida te peate teadma taanduvate igemete kohta

Termin "taanduvad igemed" tähendab igemete eemaldumist hammastest, paljastades all asuva hambajuure. Esimeseks sümptomiks kipub olema hammaste tundlikkuse suurenemine, kuid te võite ka märgata, et hambad tunduvad tavalisest pikemad või tunda igemepiiril täket.

Kuigi tegemist on sagedase hambaprobleemiga, ei tohi igemete taandumist ignoreerida, kuna see võib olla märk igemehaigusest.

Illustration of receding gums

Mis põhjustab igemete taandumist?

Igemete taandumist võivad põhjustada mitmed faktorid, sh vananemine, liiga tugevalt hammaste pesemine või isegi halb suuhügieen. Halb suuhügieen võib põhjustada gingiviiti, kus igemed muutuvad hambakatubakterite tõttu põletikuliseks ja ravimata jätmise korral võivad hakata lõpuks taanduma.  

Kui igemete taandumise põhjust kindlaks ei tehta ja sellel lastakse jätkuda, võib igemete taandumine viia tõsisemate suuõõne tervise häireteni. Ige võib hakata hambast eemalduma, moodustades selle ümber "taskuid", mille sisse võib hakata kuhjuma veelgi enam hambakattu. Aja jooksul muutuvad need taskud sügavamaks, igemed jätkavad taandumist ja hammas võib välja langeda.

Kuidas igemete taandumist peatada

On karm fakt, et kui igemed ükskord taanduma hakkavad, ei kasva nad enam tagasi. See tähendab seda, et probleemi varajases staadiumis märkamine ja ravimine enne, kui see areneb millekski tõsisemaks, on eluliselt tähtis. 

Seega, esimene asi, mida te peate igemete taandumise kahtluse korral tegema, on oma hambaarstiga rääkimine, kuna arst on võimeline taanduvate igemete põhjust kindlaks tegema ja soovitama teile selle vastu parimat ravi. 

Kui te koos oma hambaarstiga teie igapäevase suuhügieeni harjumused üle vaatate, võib see aidata igemete taandumist õigel ajal peatada või kui teil see probleem juba on, siis hoida ära selle süvenemist.  

Hambapasta vahetamine nt parodontax Fluoride hambapasta vastu võib aidata peatada ja ära hoida igemete veritsust. See on igemepiirile (igeme ja hamba kokkupuute koht) kuhjunud hambakatu eemaldamisel 4x tõhusam kui tavaline hambapasta, aidates hoida igemed terved ja hambad tugevad.