KUIDAS TE SAATE PEATADA HAMMASTE PESEMISEL ESINEVAT IGEMEVERITSUST

Terved igemed ei veritse, seega kui te sülitate hambaid pestes või hambaniiti kasutades verd, ei ole see normaalne. Tegemist võib olla varajase märgiga igemehaigusest, seega rääkige igemeveritsuse ilmnedes kindlasti oma hambaarstiga.

Igemeveritsusel on mitmeid võimalikke põhjuseid - muutused suuhügieenis, liigne, liiga jõuline või ebapiisav hammaste pesemine või teatud ravimite kasutamine. Sageli on igemeveritsus põhjustatud hambakatubakterite kuhjumisest hammaste peal, ümber ja vahel. Kui seda ei eemaldata (peamiselt hammaste pesemisega), võivad need bakterid teie igemeid ärritada ja põhjustada veritsust.

Siin on kuus lihtsat viisi, mida te saate oma igapäevases suuhügieenis rakendada, vähendades igemete veritsuse tekke ohtu:

1. Kaks korda kaks

Hammaste pesemine aitab eemaldada hambakatubaktereid ja toiduosakesi, mis juhul, kui neil lubatakse hammaste ümber, peale ja vahele kuhjuda, võivad igemeid ärritada ja põhjustada selliseid probleeme nagu gingiviit. Peske hambaid kaks korda päevas kahe minuti jooksul, kasutades ideaalis fluoriidi sisaldavat hambapastat, nagu nt parodontax.

2. Ärge jätke ühtegi kohta vahele

Veenduge hambaid pestes alati, et te puhastate suu igat nurka, sh raskesti ligipääsetavaid alasid hammaste vahel. Liikuge metoodiliselt mööda suud, puhastades hammaste sisemisi ja välimisi pindu (üleval ja all) ja ka närimispindu. Samuti võite te oma hambaarsti käest küsida, kuidas hambaid kõige paremini pesta.

3. Olge õrn

Kui asi puudutab hammaste pesemist, ei ole jõulisus kõige parem. Tegelikult võib hammaste liigne või liiga jõuline pesemine või kulunud hambaharja kasutamine hambaemaili kahjustada, seega peske ettevaatlikult. Samuti on soovitatav hambaharja iga 3 kuu järel vahetada.

4. Õiged nurgad

Kasutage ringjaid või ellipsikujulisi liigutusi ja suunake hambahari umbes 45 kraadise nurga all igeme suhtes. See aitab puhastada igemepiiri. Esihammaste sisekülje jaoks kallutage hambaharja püstisesse asendisse ja kasutage harja esiosa väikeste ringjate liigutustega.

5. Ärge unustage igemepiiri

Teie igemepiir võib olla kuhjuva ja kahjuliku hambakatu suhtes vastuvõtlik. Olge sellelt alalt ja ka hammaste vahelt hambakatu eemaldamisel eriti hoolikas. Koos hambaniidi või hammastevahelise harja regulaarse kasutamisega võib see aidata hambakatu kuhjumist kontrolli all hoida.

6. Ja ärge unustage ka keelt

Hea suuhügieen ei puuduta lihtsalt hambaid ja igemeid. Ka keele õrn puhastamine aitab värskendada hingeõhku ja suud bakteritest puhastada.