KUIDAS TE SAATE VÄLTIDA IGEMETE VERITSEMIST HAMMASTE HARJAMISE AJAL

Terved igemed ei veritse, veritsus hammaste pesemisel või hambaniidi kasutamisel ei ole normaalne. See võib olla igemehaiguse varajane märk, nii et pidage meeles, et te räägiksite hambaarstiga, kui te märkate hammaste puhastamisel veritsemist.

MIKS MU HAMBAD HAMMASTE HARJAMISE AJAL VERITSEVAD

Igemete veritsemine hammaste harjamisel võib olla üks igemehaiguse tunnuseid, mitte ei tähenda seda, et te harjate liiga kõvasti või kasutate vale hambaharja. Igemete veritsemist võivad põhjustada hammastele, nende ümber ja vahele kogunenud hambakattu moodustavad bakterid. Eemaldamata jätmisel (mida tehakse tavaliselt hambapesuga) võivad need bakterid ärritada teie igemeid, mis võibki põhjustada hambapesu ajal nähtavat veritsust.

Hammaste harjamisel esinev veritsemine ei põhjusta valu, kuid siiski on oluline konsulteerida hambaarstiga, kui märkate harjamisel või hambaniidi kasutamisel verd. Hambaarst võib anda nõu, kuidas ravida igemeveritsust, et peatada seisundi süvenemist tõsisemaks igemehaiguseks nagu periodontiit.

Kuid siin on viis lihtsalt sammu, parandamaks teie igapäevaseid suuhoolduse harjumusi ja vähendamaks hammaste harjamisel esineva veritsuse riski: