HAMBAARSTI NÕUANNE IGEMEHAIGUSE RAVIKS KODUS

Kuigi teil võib esineda mõningaid igemehaiguse ilminguid, nt igemete turse, punetus ja veritsus, ei pruugi te enne hambaarstil käiku ise oma igemetega seotud probleemidest teadlik olla. Kuna igemehaiguse esimene staadium, gingiviit, ei ole üldiselt valulik, jääb see sageli märkamata. Samuti võib see märkamata jääda suitsetajatel, kuna suitsetamine võib varaseid sümptomeid pärssida.

Seetõttu ongi oluline regulaarselt hambaarsti juures kontrollis käia, kuna professionaalsel läbivaatusel võib märgata igemehaiguse sümptomeid isegi siis, kui need veel ilmsed ei ole, võimaldades teil midagi enne asja tõsisemaks muutumist ette võtta.

Gingiviiti põhjustab sageli hambakatubakterite kuhjumine hammaste peal, ümber ja vahel. Kui hambakattu hammaste regulaarse pesemisega ei eemaldata, võib see teie igemeid ärritada, ning põhjustada nende punetust ja turset, veritsust ja järk-järgulist taandumist. Lõpuks võivad teie igemed sedavõrd kahjustuda, et see mõjutab hambasompu. See on igemehaiguse kaugelearenenud staadium - periodontiit - mis on pöördumatu ja võib põhjustada hammaste kaotust.

KUIDAS TE SAATE GINGIVIITI PEATADA

Kui teie hambaarst diagnoosib gingiviidi, tuleb teile anda professionaalset nõu, kuidas te seda kodus ravida saate, et peatada selle halvemaks muutumine. Samuti võib teil vaja minna hambakirurgiat.

Eduka ravi võti on hambakatubakterite eemaldamine hea suuhügieeniga ja nende kuhjumise kontrolli all hoidmine.

Esimeseks sammuks on kaks korda päevas õige tehnikaga hammaste pesemine, mis tagab, et teie hambad ja igemed on tõeliselt puhtad. Kui teil esineb oht raskete igemeprobleemide tekkeks, võib teie hambaarst soovitada teil hammaste üldiseks pesuks kasutada ühte harja ja lisaks spetsiaalseid harju ja puhastusvahendeid raskesti ligipääsetavate alade jaoks. Näiteks hammastevahelised või ühe harjastekimbuga väikeharjad, eemaldamaks hambakattu keerulistest kohtadest, nt hammaste vahelt.

Teine samm, parodontax hambaharja kasutamine, mis kliiniliselt tõestatult aitab vähendada hambakatu kuhjumist.

Kui teie igemehaiguse sümptomid on rasked, püsivad või sagedasemad, võiks teie hambaarst soovitada lisaks hammaste kaks korda päevas pesemisele lühikest ravikuuri Corsodyl suuveega. Corsodyl sisaldab kloorheksidiini, mis hävitab ja tõrjub igemehaigust põhjustavaid hambakatubaktereid. See on lühiajaline ravi, mis aitab tõsisema igemehaiguse kontrolli alla saada, kuniks te suuhügieeni parandamisega tegelete.

PIDAGE ALATI NÕU EKSPERDIGA

Kodusel viisil hammaste ja igemete tervetena hoidmine on parim viis igemehaigust ära hoida ja ravida, kuid seda ei tohiks kunagi kasutada regulaarselt hambaarsti juures kontrollis käimise asendajana. Ainult ekspert oskab gingiviiti diagnoosida või märgata, kui see on juba arenenud periodontiidiks, mida tuleb professionaalselt ravida, et minimeerida hammaste ja igemete kahjustust.