MIS ON HAMBAKIVI EEMALDAMINE JA POLEERIMINE?

Sageli põhjustab igemehaigusi hambakatubakterite kuhjumine, mille eemaldamiseks on parim viis hammaste pesemine kaks korda päevas. Kuid ei ole oluline, kui hästi te hambaid pesete, alati on alasid, kuhu on raske ligi pääseda ja sealt puhastada. Nendes alades võivad hambakatubakterid kuhjuda ja lõpuks moodustada isegi kõva ja krobelise mineraalse vormi, mida nimetatakse hambakiviks ja seda on üksnes hambapesuga võimatu eemaldada. Kui seda ei eemaldata, võib hamba ja ka igemepiiri ümber kuhjuda veel rohkem hambakattu, mis tingib igemehaiguse edasiarenemise.

Igemehaiguse ohu vähendamiseks või selle tõsisemaks muutumise ärahoidmiseks võib teie hambaarst teie hammaste korralikult puhtaks saamiseks soovitada professionaaset puhastusvõimalust, mida nimetatakse hambakivi eemaldamiseks ja poleerimiseks.

MIDA OODATA

Hambakivi eemaldamist ja poleerimist teostab teie hambaarst või hügienist.

Protseduuri esimene, "kraapimisjärk" eemaldab hambakatu ja hambakivi ladestused. Sageli kasutatakse kõigepealt ultrahelikaabitsat, et vabaneda hambakivi kihist, misjärel kraabitakse spetsiaalsete käsiinstrumentidega ära kõik tõrksad jäägid.

Järgmine samm on hammaste poleerimine, mis muudab hambapinna tõeliselt siledaks. Kuigi poleerimine eemaldab plekid, jättes hamba valgeks ja säravaks, ei ole see kõigest kosmeetiline protseduur. See silub ka väiksemad ebatasasused ja tugevamad laigud, kaitstes hambaid hambakatu edasise kuhjumise eest.

Teie hambaarst annab teile nõu, kui sageli te peaksite hambakivi eemaldamas ja hambaid poleerimas käima. Oluline on meeles pidada, et professionaalne puhastamine on lisand heale igapäevasele suuhügieenile ja seda ei tohi kunagi kasutada asendajana kaks korda päevas hammaste pesemisele fluoriidi sisaldava hambapastaga.