MIKS MA PEAN HAMBANIITI KASUTAMA?

Parim viis kaitseks igemehaiguse eest on hoida oma hambad ja igemed tervetena, eemaldades hambakatubakterid. Lihtsalt hammaste pesemisega on raske ulatuda raskesti ligipääsetavatesse hammastevahelistesse aladesse. Hambaniit võib aidata teil eemaldada kuhjunud hambakattu hammaste vahelt ja altpoolt igemepiiri.

Kuigi hammastevahelised harjad võivad olla nendes raskesti ligipääsetavates kohtades väga efektiivsed, on hammastevahelised praod mõnikord liiga väikesed, et hari sinna ära mahuks, mistõttu ongi hambaniit suurepärane alternatiiv.

KUIDAS HAMBANIITI KASUTADA

Kui jutt käib hambaniidi efektiivsest kasutamisest, on õige tehnika väga oluline. Siinkohal on toodud meie lihtne juhis, et näidata teile, kuidas hambaniidi õige kasutamine käib:

  1. Olge hambaniiti kasutades alati õrn, liiga jõuline kasutamine võib igemeid kahjustada.
  2. Rebige umbes 45 cm pikkune niidiriba ja keerake kumbki ots ümber ühe kummagi käe sõrme.
  3. Hoidke niiti õrnalt pöidla ja nimetissõrme vahel nii, et moodustuks umbes 2,5 cm pingul osa.
  4. Kasutage niidi hammaste vahele surumiseks õrnalt raputavat liigutust.
  5. Kui niit on jõudnud igemepiirini, tõmmake see C-tähe kujuliselt vastu hammast.
  6. Hoidke niiti vastu hamba külge ja tõmmake niiti õrnalt igemest eemale. Korrake sama tegevust järgmises hambavahes. Ärge hammustage niiti ega tehke sellega saagimisliigutust.
  7. Ärge unustage ka viimase hamba tagakülge.
  8. Tegutsege rahulikus rütmis, et ühtegi hammast vahele ei jääks.

Kui te pole kindel, kuidas hambaniiti õigesti kasutada, paluge oma hambaarstil teile õiget tehnikat näidata.

Alguses võite te hambaniiti kasutades märgata verd, mis peaks kiiresti lõppema, kuid kui te pärast mõnepäevast hambaniidi kasutamist endiselt verd näete, võib see olla märk igemehaigusest. Sellisel juhul on oluline rääkida hambaarstiga, kes saab teie igemeid kontrollida ja anda soovitusi igemehaiguse peatamiseks.

KUI SAGELI MA PEAKSIN HAMBANIITI KASUTAMA?

Paljud inimesed ei ole kindlad, kui sageli tuleks hambaniiti kasutada või kas seda tuleks teha enne või pärast hammaste pesemist. Alates 12. eluaastast peaksite te üks kord päevas enne hammaste pesemist hambavahede puhastamiseks kasutama hammastevahelist harja või hambaniiti.