BREKETID, FIKSAATORID JA VERITSEVAD IGEMED: FAKTID

Kui teie breketid või fiksaatorid on õigesti paigaldatud, ei tohiks need igemete veritsemist põhjustada. Kui te kannate breketeid, peate te oma hammaste ja igemete puhtana hoidmisel eriti hoolikas olema, kindlustamaks, et te eemaldate tõhusalt kuhjunud hambakatubakterid.

Hambakatubaktereid esineb suus kõigil, kui neid regulaarse hammaste pesemisega ei eemaldata, võivad need kuhjuda ja igemeid ärritada, mille tulemuseks on punased, turses ja veritsevad igemed, mis on kõik igemehaiguse sümptomid.

Kui te märkate hambaid pestes või hambaniiti kasutades verd, peaksite te sellest oma hambaarstile rääkima.

Samuti, kui te tunnete breketeid või fiksaatoreid kandes ebamugavust, peate te lahenduse otsimiseks pöörduma oma hambaarsti poole. Mõelge sellest samamoodi, nagu kingapaarist, mille te poodi tagasi viiksite, kui need teile ei sobi.

Kuidas breketid/fiksaatorid võivad teie igemeid mõjutada

Breketite või fiksaatorite kandmine võib muuta teie igemed haavatavamaks. Mõnikord võivad toiduosakesed nende vahele kinni jääda ja kui neid ei eemaldata, põhjustada hambakatubakterite kuhjumist, mis on üks peamisi igemehaiguse põhjuseid. Seetõttu on oluline hoida oma hambaid ja igemeid puhtana, eriti juhul kui te kannate breketeid või fiksaatoreid.

Suhu kinni jäänud toiduosakeste eemaldamine hammaste pesemise käigus võib aidata hambakatubakterite kuhjumist peatada ning igapäevane hea suuhügieen on parim viis hoida igemed tervete, hambad tugevate ja hingeõhk värskena. Teie hambaarst saab soovitada teile parimaid viise breketite või fiksaatorite puhastamiseks.