TERVISLIK ELUVIIS, TERVED IGEMED

See ei ole kellelegi uudiseks, et tervislike eluviiside kasutuselevõtmine toob palju kasu, aidates teil end hästi tunda, hoides ära palju ebameeldivaid haigusi. Kuid üks asi on tihti tähelepanuta jäetud, kui mõtleme, kuidas hoida meie organismi tippvormis - meie suu.

Kui te hoolite oma tervisest ja heaolust, olles füüsiliselt aktiivne, süües hästi ja kaitstes oma vaimset heaolu, peaks hea suuhügieen olema ka teie tervislike eluviiside loomulik osa. Igemete tervetena hoidmiseks pole palju vaja, kuid kui te need unustate, siis panete end gingiviidi tekke kõrgemale riskile, mis võib ravimata jäädes muutuda raskeks, pöördumatuks igemehaiguseks, parodontiidiks - see on peamine põhjus täiskasvanute hammaste kaotusel.

Seetõttu ei tohiks unustada jõusaali külastuste, jalgsi töölkäimise, puu- ja juurviljade söömise ja võib olla ka kerge stressist vabastava mediteerimise kõrval hoolitseda oma hammaste ja igemete eest.

KUIDAS HOIDA IGEMED TERVEINA

Häid suuõõne hügieeni harjumusi on lihtne järgida ja see on parim viis kaitsta hambaid ja igemeid, samuti aitab see hoida hingeõhu värskena. Siin on meiepoolsed juhised, kuidas hoida suu tervena:

  • Harjake oma hambaid kaks korda päevas kahe minuti jooksul spetsiaalse igemeid kaitsva hambapastaga, nt parodontax hambapasta. Parodontax hambapasta on tavalistest hambapastadest igemete veritsuse peamise põhjuse eemaldamisel 4 korda efektiivsem, eemaldades füüsiliselt kattu tekitavad bakterid igemepiirilt (igeme ja hamba kohtumise koht)*. Kliiniliselt on tõestatud, et kaks korda päevas kasutamisel aitab see peatada ja hoida ära igemete veritsuse, mis on igemehaiguste üks peamisi tunnuseid.
  • Kasutage hambaniiti või hambavahe harjasid, et hoida raskesti ligipääsetavad kohad hammaste vahel puhtana.
  • Kasutage suuvett, nt parodontax igapäevane suuvesi igapäevaseks igemete kaitseks ja hingeõhu värskena hoidmiseks.
  • Käige regulaarselt hambaarsti juures kontrollis, sest spetsialist oskab märgata teie igeme- ja hammaste probleeme veel enne, kui teie mingeid sümptomeid tunnete. Vajadusel saab teie hambaarst anda nõu, kuidas igemehaigusi ravida, et need ei süveneks.
  • Kui te suitsetate - palun lõpetage. Suitsetajatel on kõrgendatud risk igmehaiguste tekkeks, sest suitsetamine või tubaka närimine nõrgendab teie immuunsüsteemi, muutes selle gingiviidi tekkele vastuvõtlikumaks ja selle ravimise raskemaks, kui see juba on tekkinud. Teie tervise, sh igemete kaitsmiseks küsige nõu oma arstilt, kuidas suitsetamisest loobuda.

*Eemaldab rohkem hambakattu kui tavalised hambapastad professionaalse puhastamise ja kaks korda päevas harjamise korral. See ei kehti parodontax Whitening'ile.