KUIDAS IGEMEHAIGUST RAVIDA

Igemehaigusi põhjustavad hambakatubakterid, mis kuhjuvad hammaste peal, ümber ja vahel. Kui neid regulaarse hammaste pesemisega ja hambaniidi kasutamisega ei eemaldata, võib see igemeid ärritada ja põhjustada nende punetust, turset ja veritsust, mis on kõik varajased märgid igemehaigusest nimega gingiviit.

Kui need igemehaiguse ilmingud jäetakse ravimata, võivad hammaste ja igemete vahele moodustuda väikesed "taskud". Kuna need taskud muutuvad sügavamaks, võib see lõpuks põhjustada parodontiiti, mis on üks kõige tõsisemaid igemehaigusi. Kui te jõuate sellesse igemehaiguse staadiumisse, võib ilmneda kahjustusi ja ravimata jätmine viib hamba väljalangemiseni.

Sellepärast on oluline peatada igemehaiguse areng varajases järgus (gingiviit), leides omale tõhus igemehaiguse ravi, mis hoiab teie igemed tervena.

IGEMEHAIGUSE KOLMEASTMELINE RAVI

Terved igemed on tugevate hammaste jaoks äärmiselt olulised ja parim viis nende tervena hoidmiseks on hea suuhügieen.

On vaja kõigest kolme lihtsat viisi, et hoida hambad ja igemed puhtana ja ära hoida igemehaigust.

ESIMENE SAMM - peske oma hambaid kaks korda päevas parodontax Fluoride hambapastaga

Peske oma hambaid kaks korda päevas vähemalt kaks minutit, kasutades käsi- või elektrihambaharja, millel on väike pea ja pehmed ümmargused harjased. Kasutage parodontax Fluoride hambapastat, mis eemaldab igemepiirile kuhjunud hambakatu, aidates hoida hammaste ja igemete vahelist tihendit toimivana. Kaks korda päevas hammaste pesemisel on see igemeveritsuse peapõhjuse eemaldamisel 4x tõhusam kui tavaline hambapasta.*

TEINE SAMM - Kasutage hambakatu eemaldamiseks hammaste vahelt hambaniiti

Kasutage hambaniiti ja hammastevahelist harja, eemaldamaks hambakattu raskesti ligipääsetavates kohtades hammaste vahel. Pidage meeles, et hambaniiti tuleb kasutada õrnalt, muidu võite te igemeid kahjustada.

KOLMAS SAMM - Regulaarsed hambaarstil käigud, eemaldamaks kuhjunud hambakattu ja aitamaks igemehaigust ära hoida

Käige regulaarselt hambaarsti juures kontrollis, kuna spetsialist suudab märgata igemeprobleeme juba enne, kui teil mingid sümptomid avalduvad. Samuti võib teie arst puhastada või poleerida teie hambaid kinnijäänud hambakatust (hambakivi) ja aitab ära hoida igemehaigust.

Järgige neid kolme sammu ja te saate aidata ära hoida igemehaigust ning hoida oma hambad ja igemed tervete ja tugevatena.

MIS SIIS, KUI MUL JUBA ON IGEMEHAIGUS?

Kui teil esineb mõni neist igemehaiguse sümptomitest või teil on juba gingiviit, aitavad need kolm sammu gingiviiti peatada ja ära hoida. See on oluline, kuna ravimata jätmise korral võib see areneda parodontiidiks, mis võib põhjustada hamba väljalangemist. Kui teil on igemehaigus, peaksite te pöörduma hambaarsti poole, kes võib aidata selle halvemaks muutumist peatada.