ELU EI TOHI IGEMEHAIGUSE TÕTTU SEISMA JÄÄDA

Igemehaigus võib olla ebameeldiv ja kurnav kogemus. Veritsevatest ja turses igemetest gingiviidini, veel tõsisema probleemi periodontiidini - igemehaiguse füüsilised toimed süvenevad, mida kauemaks need ravita jätta.

Selle kodulehe teistes lõikudes on üksikasjalikum teave igemehaiguse varajaste hoiatusmärkide kohta koos nõuannetega, kuidas neid ravida. Te peaksite oma hambaarstiga rääkima, kui kahtlustate, et teil võib olla mõni neist.

Igemehaiguse varjatud mõju

Üldiselt esineb ligikaudu 50% täiskasvanutest igemehaigusi. Kuid paljudel nendel inimestel, kellel on igemehaiguse sümptomid, võib mõju olla palju enam kui puht füüsiline, see võib mõjutada ka emotsionaalsel ja sotsiaalsel tasandil.

Näiteks inimesed, kes põevad halitoosi (halb hingeõhk), mis on igemehaiguste võimalik tunnus, võivad tunda end äärmiselt ebakindlalt, eriti sotsiaalsetes olukordades või kui nad tahavad kellegagi lähedaseks saada. Samuti võib igemehaigus mõjutada suu väljanägemist, eriti tõsisematel juhtudel, nagu näiteks periodontiit, mis võib viia hammaste pöördumatu väljalangemiseni. See võib olla murettekitav ja põhjustada enesekindluse vähenemise.

Vahel võivad inimesed, kes näevad hambaid harjates või niidiga puhastades verd oma süljes, tunda muret selle põhjustajate või nende igeme tervise pärast. Isegi midagi nii lihtsat kui sõpradega koos söömine võib olla raskendatud, sest muretsetakse söömise ajal tekkida võiva veritsuse pärast.

Kuidas ravida igemehaigust

Õnneks on mitmeid viise, kuidas aidata peatada oma igemehaiguste teekonda tema kulgemisel - alustades oma hambaarstiga rääkimisest, kes võib soovitada teile sobiva igemehaiguste ravi.

Hambaarsti külastuste vahel saate ka ise rakendada mõningaid lihtsaid võtteid, et hoida oma igemed terved, hambad tugevad ja hingeõhk värske - ning vähendada igemehaiguste mõju teie elule.

  • Harjake oma hambaid kaks korda päevas kahe minuti jooksul parodontax fluoriidi sisaldava hambapastaga, mis on tavalistest hambapastadest igemete veritsuse peamise põhjuse eemaldamisel 4 korda efektiivsem.* Kaks kolmandikku igemehaiguste mõju üle oma elule mures olevatest inimestest ütles, et neil on pärast 30-päevast parodontax'i kasutamist rohkem enesekindlust. Sama arv inimesi teatas, et nad ei väldi enam sotsiaalseid olukordi ega muretse oma igemete tervise pärast.
  • Kasutades käsi- või elektrilist hambaharja, millel on väike pea ja pehmed ümmargused harjased, pöörake erilist tähelepanu igemepiirile (igeme ja hamba kohtumise koht). Näiteks on parodontax hambahari välja töötatud aitamaks spetsiaalselt igemeprobleemide korral, kui harjatakse kaks korda päevas, muutes hammaste puhastamise kergemaks.
  • Kasutage hambaniiti või hambavaheharjasid, et hoida raskesti ligipääsetavad kohad hammaste vahel puhtana.
  • Kasutage suuvett, nt parodontax igapäevane suuvesi, igapäevaseks igemete kaitseks ja hingeõhu värskena hoidmiseks.

Küsige oma hambaarstilt, milline on parim igemeravi teie jaoks.

*Eemaldab rohkem hambakattu kui tavalised hambapastad professionaalse puhastamise ja kaks korda päevas harjamise korral.