LIHTSAD NÄPUNÄITED HALITOOSIGA VÕITLEMISEKS

Halb hingeõhk ehk halitoos, kui seda meditsiiniise terminiga nimetada, on ebameeldiv seisund, mis paneb teid end teiste inimeste seltskonnas ebakindlalt tundma. Õnneks on olemas lihtsad viisid selle alandava probleemiga võitlemiseks, kuid just teie halitoosi leevendamiseks õige variandi leidmine sõltub sellest, mis teil halba hingeõhku põhjustab.

HALITOOSI PÕHJUSED

Kuigi halitoosil on mitmeid põhjuseid, on neist kõige sagedasem hambakatubakterite kuhjumine hammaste ümber ja nende vahele. Kuna need bakterid lagundavad suus toiduosakesi, võib see vallandada ebameeldiva lõhnaga gaase. Samuti põhjustavad hambakatubakterid hambakahjustusi ja igemehaigusi.

KUIDAS HALITOOSIST VABANEDA

Parim viis hambakatubakteritest põhjustatud halva hingeõhuga võitlemiseks on hea suuhügieen:

  • Heaks alguseks on hammaste pesemine kaks korda päevas fluoriidi sisaldava hambapastaga. Valige parodontax hambapasta, millel on väheabrasiivne koostis, sisaldab naatriumbikarbonaati, mis eemaldab kuhjunud hambakatubakterid igemepiirilt. Kasutage seda iga päev, hoidmaks oma suud puhta ja värskena.
  • Puhastage õrnalt oma keelt, et eemaldada selle pinnale kinnijäänud bakterid.
  • Kasutage hambaniiti, et eemaldada hambakattu ja hammaste vahele kinnijäänud toiduosakesi.
  • Käige regulaarselt hambaarsti juures hammaste ja igemete tervist kontrollimas ja visalt kinnipüsivat hambakattu eemaldamas.

ROHKEM NÕUANDEID HALVA HINGEÕHUGA VÕITLEMISEKS

On veel mõningaid viise, kuidas te saate oma hingeõhku värskena hoida, sh:

  • Hoiduge tugeva lõhnaga toitudest, nt vürtsid, küüslauk ja sibul ning jookidest, nagu kohv ja alkohol, mis võivad ajutiselt hingeõhku rikkuda.
  • Loobuge suitsetamisest. Suitsetamine ja närimistubaka närimine muudavad hingeõhu halvaks ja võivad määrida hambaid, seega loobuge nendest harjumustest värskema hingeõhu ja valgemate hammaste nimel.
  • Jooge piisavalt vedelikku, et end hüdreerituna hoida ja uhtuda suust minema baktereid ja surnud naharakke, mis võivad halba hingeõhku põhjustada.

Halitoosi võivad põhjustada ka mõningad meditsiinilised seisundid, nt seedetrakti, kurgu või rinnaku infektsioonid. Sellisel juhul peate te ravi saamiseks pöörduma arsti poole.