5 VÕIMALUST VERITSEVATE IGEMETE RAVIKS

 

  1. Harjake 2 minutit, kaks korda päevas käsi- või elektriharjaga, millel on väike pea ja pehmed ümarad harjased. Püüdke harjata mitte väga tugevalt ning kasutada ringjaid või elliptilisi liigutusi kogu suuõõne ulatuses. Hambaharja on soovitatav vahetada iga 3 kuu järel.
  2. Hambaniidi või hambavahede harjade kasutamine aitab eemaldada sinna kogunenud toidujääke ja kattu tekitavaid bakterid sellistest raskesti ligipääsetavatest kohtadest nagu hambavahed. Kasutage hambaniiti 2 korda päevas, ideaalne oleks teha seda vahetult enne hammaste harjamist.
  3. Valige fluoriidiga hambapasta, millel on teaduslikult tõestatud koostis takistamaks katu teket, mis võib ärritada teie igemeid ja tekitada igemehaigusi. Näiteks parodontax hambapasta eemaldab füüsiliselt kattu tekitavad bakterid ja on igemete veritsuse põhjuste eemaldamisel 4 korda efektiivsem kui tavalised hambapastad*.
  4. Kui te märkate hambaid puhastades süljes verd või teisi igemehaigusele viitavaid tunnuseid, põõrduge niipea kui võimalik oma hambaarsti poole. Kuid ärge oodate sellega kuni probleemide tekkimiseni. Regulaarne hambaarsti külastamine aitab avastada ja ravida igemehaiguste sümptomeid enne kui need süvenevad.
  5. Kehv toidusedel, kust puuduvad väärtuslikud toitained, muudab hambad ja igemed haigusele vastuvõtlikumaks. Suitsetajate igemed on põletikele vastuvõtlikumad. Järgides tervislikku elustiili ja süües õigesti, hoiate kogu oma organismi, sh ka igemed, heas seisukorras.

*See ei kehti parodontax Whitening'i kohta