MIS PÕHJUSTAB IGEMEPÕLETIKKU?

Terved igemed on roosad ja tugevad, seega, kui teil tekib igemepõletik, on igemed turses ja punased, mis viitabki igemeprobleemidele. Igemepõletike tekkeks on mitmeid põhjusi, seega on oluline aru saada, mis teie igemepõletiku põhjustas. 

IGEMEPÕLETIKU PÕHJUSED

Igemepõletikul on mitmeid põhjuseid, sh: 

Hambakatt - hambakatu teke on esimese staadiumi igemepõletiku - gingiviidi - sagedasem põhjus. Kattu tekitavad bakterid paljunevad ja ümbritsevad hambaid kogu aeg, kuid kui neid regulaarse pesemisega ei eemaldata, hakkab see igemeid ärritama, põhjustades nende punetuse ja põletiku. Üldiselt ei ole igemehaigusega seotud põletik valulik, kuid kui see jääb ravimata, võib see süveneda ja tekkida periodontiit, igemehaiguse raskem, pöördumatu staadium, mis võib lõppkokkuvõttes põhjustada hammaste kaotust.

Suuhaavandid - need punased, valged või hallid laigud võivad olla valulikud ja tekkida igale poole suhu, sh igemetele, mis muudab igemed valusaks ja põletikuliseks. Korraga võib olla üks või palju haavandeid üle kogu suuõõne. Kuigi need on ebameeldivad, on need tavaliselt siiski kahjutud ja paranevad ise mõne päevaga.

Igemete abrasioon - kui te pesete hambaid liiga tugevalt või agressiivselt, võite te vigastada õrna igemekudet, mis muutub selle peale valulikuks ja põletikuliseks. Efektiivne meetod selle vältimiseks on õrnade, ringjate liigutuse kasutamine hammaste harjamisel. 

Kuna on mitmeid põhjuseid, miks teil võiks olla igemepõletik, peaksite käima hambaarstil, et teada saada, mis põhjustab teie igemepõletikku, ja saada spetsialistilt nõu, kuidas seda ravida. 

KUIDAS RAVIDA PÕLETIKULISI IGEMEID

Kui teie igemed on põletikulised, on see tunnus gingiviidist, parim võimalus igemete tervisliku seisundi taastamiseks on küsida nõu oma hambaarstilt, kuidas muuta oma igapäevast suuhügieeni paremaks. See võib olla nii lihtne nagu näiteks kaks korda päevas hammaste harjamine kahe minuti jooksul fluoriidi sisaldava hambapastaga või igapäevaselt kasutatava spetsiaalse, igemetele mõeldud hambapastaga, nt parodontax.

Üleminek parodontax'i kasutamisele võib aidata peatada ja vältida igemete veritsemist. Kaks korda päevas harjamisel on see igemepiirilt (igeme ja hamba kohtumise koht) kattu tekitavate bakterite eemaldamisel 4 korda efektiivsem kui tavalised hambapastad* , aidates hoida igemed terved ja tugevad.

*Ei kehti parodontax Whitening'i kohta